Hala

Hala sportowa jest jedną z największych inwestycji w gminie, która przyczyniła się do rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwiała problemy z bazą sportową w lubaskiej szkole podstawowej. Nowoczesny obiekt w pełni zintegrowany z budynkiem szkoły umożliwia organizację wielu 

różnorodnych imprez sportowych i widowiskowych. Wyposażony jest w pełnowymiarową arenę sportową o wymiarach 22 x 44 m, która może zostać przedzielona kotarą na trzy mniejsze boiska. Dysponuje ponad 200-oma miejscami siedzącymi, zespołem szatni z umywalniami i natryskami. W kondygnacji piwnicznej znajduje się siłownia z pełnym wyposażeniem, sala ćwiczeń korekcyjnych oraz salka do tenisa stołowego.

Dodatkową atrakcją lubaskiego obiektu jest 12 metrowa ścianka wspinaczkowa z czterema trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Zajęcia będące na stałe w tygodniowym grafiku – aerobic dla kobiet, tenis stołowy dla młodzieży czy ogólnodostępna siłownia to fantastyczny sposób na relaks w miłym towarzystwie.

Cały obiekt jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Podczas projektowania obiektu szczególną uwagę zwrócono na parametry akustyczne wnętrza, które wyposażone zostało także w profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz specjalną izolację akustyczną.