Marcin Żwawiak – Międzywojewódzkim Mistrzem w grze deblowej

2️⃣ miejsce UKS OPTIMUM Lubasz w klasyfikacji klubowej

10.5 pkt w klasyfikacji Sportu Młodzieżowego

Zwycięstwo Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego

Dzisiaj w Złotowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2024. MMM to coroczna impreza na którą awans uzyskuje po 12 najlepszych zawodników i zawodniczek z województwa Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego. Ponadto miejsce rozgrywania zawodów co rok zmienia gospodarza.

Na to wydarzenie awans uzyskało, aż 5 zawodników z naszego klubu:

Marcin, Lena, Maja Żwawiak, Karol Filoda oraz Szymon Kościółek. Tym samym wprowadziliśmy największą ilość tenisistów z wszystkich występujących klubów.

Turniej rozpoczął się od zmagań deblowych. Najlepiej spisała się drużyna złożona z Marcina Żwawiaka oraz Huberta Kwiecińskiego (aktualny nr 1 w Polsce) reprezentującego Klub Tenisa Stołowego “Wicher” Lisiec Wielki Para Kwieciński/Żwawiak rozstawiona z numerem ,,1″ zwyciężyła trzy kolejne mecze bez straty seta i tym samym zwyciężyła w całym turnieju 🥇

Para Szymon Kościółek/Karol Filoda zajęła miejsca w przedziale 5-8. Lubaszanie w pierwszym meczu zwyciężyli z deblem Adam Włodarczyk LUKS GRYFICE/ Sebastian Podhorecki UKS 96 Sucha Koszalińska 3:1, niestety w drugim musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców.

Nieudany start w grze deblowej zaliczyły siostry Żwawiak, które już w pierwszym meczu dość niespodziewanie uległy parze Anna Uciechowska LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – tenis stołowy Marta Górkowska STELLA ”Niechan” Gniezno 3:2 i tym samym zakończyły udział w turnieju.

W grze indywidualnej nasi młodzicy zagrali poprawnie broniąc swoich miejsc rankingowych lub nieznacznie je poprawiając. Można było się pokusić o jeszcze lepszą grę oraz wynik.

Najlepiej spisał się Marcin Żwawiak, który zajął miejsce w przedziale 7-8. Tuż za jego plecami w przedziale 9-12 ulokowali się Szymon Kościółek i Karol Filoda.

W kategorii dziewcząt na miejscu 9-12 sklasyfikowana została Maja Żwawiak, a tuż za nią w przedziale 13-16 Lena Żwawiak.

Jeżeli chodzi o całokształt, to nasz UKS zajął historyczne 2️⃣ miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród 23 klubów biorących udział w zawodach. Młodzi adepci plastikowej piłeczki wywalczyli, aż 10,5 pkt w Klasyfikacji Sportu Młodzieżowego co przełoży się na blisko 2500 zł wsparcia dla naszego klubu z Ministerstwo Sportu i Turystyki

Warto też zaznaczyć, że Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego wręcz zdominował Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego

Wielkopolanie zwyciężyli w wszystkich konkurencjach oraz zdobyli 73 pkt, a reprezentanci Zachodniego Pomorza 34.5 pkt

Warto nas wspierać!❤️

Ajde Lubasz 🫡

Gmina Lubasz
Karczma gę gę gę
Centrum BHP i PPOŻ w Lubaszu
Szymkowiak Ubezpieczenia
Pingpongowe Marzenia z Eneą
Polski Związek Tenisa Stołowego

By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *