UKS OPTIMUM Lubasz Drużynowym Wicemistrzem Wielkopolski Młodzików w sezonie 2022/2023 🫡

Dzisiaj w Złotowie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Awans na zawody uzyskało po 32 tenisistów i tenisistek według rankingu po trzech turniejach z cyklu Grand Prix.

Z naszego klubu awans uzyskało, aż siedmioro zawodników.

W grach indywidualnych poszło bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy utrzymali lub poprawili swój ranking. Jedynie mały niedosyt pozostał po występie Marcina Żwawiaka, który walczył nie tylko z przeciwnikami, ale również z osłabieniem zdrowotnym.

Wśród młodzików:

7 miejsce – Karol Filoda

8 miejsce – Szymon Kościółek

9-12 miejsce – Marcin Żwawiak

9-12 miejsce – Emanuel Błaszczyk

13-16 miejsce Jakub Zdunek

Wśród młodziczek

6 miejsce – Maja Żwawiak

13-16 – Lena Żwawiak

Ważnym faktem jest to, że pięcioro zawodników pozostaje w tej kategorii również w przyszłym sezonie 🔥

Po grach indywidualnych przyszedł czas na rozgrywki drużynowe. Ze względów chorobowych w naszych składach doszło do małych roszad.

Wśród chłopców wystawiliśmy dwa zespoły.

UKS 1 w składzie Karol Filoda, Emanuel Błaszczyk oraz Marcin Żwawiak wywalczyli fenomenalne 2 miejsce! Nasi zawodnicy pokonali 3:0 reprezentacje GOKiS Pionier Kleszczewo, a także w półfinale pokonali 3:2 drużynę rozstawioną z numerem 1 – Klub Tenisa Stołowego “Wicher” Lisiec Wielki

W finale na drodze stanęła nam fenomenalnie dysponowana drużyna LKS “Tajfun” Ostrów Wielkopolski która zasłużenie wygrała 3:0 i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski!

Dużo do medalu nie zabrakło również naszej drugiej drużynie, która wystąpiła w składzie – Szymon Kościółek, Jakub Zdunek.

W pierwszym spotkaniu chłopcy pewnie pokonali 3:0 GKTS Krajna a następnie w ćwierćfinale spotkali się z LKTS Luvena Luboń z którą przegraliśmy 3:2. Kluczowy w tym spotkaniu okazał się debel, który również po solidnej dawce emocji przegraliśmy 3:2

Niestety poniżej oczekiwań wystąpił zespół dziewcząt w składzie Maja Żwawiak, Lena Żwawiak. Siostry mimo wysokiego rozstawienia z numerem 4 przegrały już w pierwszym pojedynku w którym przegrały 3:0 z zespołem GLKS Orlęta Czacz i tym samym zakończyły udział w turnieju.

Ostatecznie turniej uznajemy za bardzo pozytywny. Nasi zawodnicy w przyszłym sezonie rozpoczną z czołowych miejsc rankingowy. Nie pozostaje nic innego jak ciężka i wytężona praca w okresie wakacyjnym.

Ajde Lubasz 🫡

By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *