Wydaje się jakby to było wczoraj. 22 marca 2023 minęło 10 wspaniałych lat od kiedy został założony nasz klub. Przez ten czas życie napisało dużo różnych historii. Postaram się dzisiaj w możliwie największym skrócie opisać najważniejsze wydarzenia jakie zaszły w tym okresie.

Uczniowski Klub Sportowy Optimum Lubasz został założony w marcu 2013 roku jako UKS Mini-Max Lubasz. Początkowe zajęcia rozpoczęły się już w 2011 roku pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu jako zajęcia rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców Gminy Lubasz. Już po krótkim czasie rekreacyjna forma zajęć cieszyła się ogromną popularnością, szczególnie wśród uczniów Szkoły Podstawowej. Zaledwie po dwóch latach podjęto decyzję o założeniu klubu.

Ciężką pracą i zaangażowaniem doprowadziliśmy do tego, że na dzień dzisiejszy jesteśmy najsilniejszym klubem na północy Wielkopolski oraz czołowym klubem w naszym Województwie.

Czas przedstawić kilka najważniejszych osiągnięć:

➡️Aktualnie w naszej sekcji trenuje ponad 60 zawodników nie tylko z terenu Gminy Lubasz, ale także z różnych zakątków Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

➡️ Zdobyliśmy kilkadziesiąt medali Mistrzostw Województwa oraz złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

➡️Uzyskaliśmy 6 awansów do najważniejszej imprezy jaką są Mistrzostwa Polski – (M. Buśko, K. Żaczek, A. Nowak, Maja Żwawiak, Marcin Żwawiak, K. Filoda) oraz klikadzięsiąt razy rywalizowaliśmy w turniejach z cyklu Grand Prix Polski.

➡️Zwyciężyliśmy w setkach turniejów indywidualnych i drużynowych na terenie całej Polski

➡️Uzyskaliśmy awans do III ligi, oraz posiadamy dwie drużyny – II liga kobiet oraz IV liga mężczyzn.

➡️Posiadamy jedną z lepiej wyposażonych Hal Sportowych z zapleczem ponad 20 profesjonalnych stołów oraz całym zapleczem do organizacji najważniejszych imprez tenisowych.

➡️Jako jedni z nielicznych mamy do własnej dyspozycji 9 – osobowe auto klubowe.

➡️Uczestniczymy w ogólnopolskim programie szkolenia dzieci i młodzieży – Pingpongowe Marzenia z Eneą

➡️Czterokrotnie udało nam się uzyskać dofinansowanie z Programu Klub, dzięki któremu do Lubasza trafił sprzęt sportowy o łącznej wartości 40 000 zł

➡️ Wspólna pasja połączyła nas i dzięki niej powstało wiele wspaniałych przyjaźni.

Szczególne podziękowania kieruję do Pana Macieja, Jacka, Huberta, którzy są ze mną od początku i na których zawsze mogę liczyć.

Osobne, równie duże podziękowania należą się naszej księgowej Pani Ani, która od pierwszego dnia czuwa nad prawidłowością naszej dokumentacji.

Słowa uznania należą się naszym wspaniałym, wyrozumiałym i pomocnym rodzicom. Wasze zaangażowanie i poświęcony czas jest kluczowy w rozwoju dzieci.

Przed nami (mam nadzieję), kolejne wspaniałe lata działalności i rozwoju. W tym roku planujemy jeszcze kilka ciekawych inicjatyw. Jeżeli uda się je doprowadzić do szczęśliwego końca, to w najbliższych latach zgłaszamy akces do TOP 1 w województwie 🙂

Tych wszystkich sukcesów nie byłoby gdyby nie wspaniali ludzie, którzy przez ten okres: wspierali, wspierają i mamy nadzieję będą nas wspierać

Gmina Lubasz

Szymkowiak Ubezpieczenia

Plastmet

Karczma gę gę gę

Bank Spółdzielczy w Czarnkowie

Kettspec

Centrum BHP i PPOŻ w Lubaszu

Pingpongowe Marzenia z Eneą

Polski Związek Tenisa Stołowego

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego

Ludowe Zespoły Sportowe

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Servigum Lubasz

SpecTruck Lubasz

Miho Trans

TwojStomatolog.com

W imieniu zarządu

Prezes

Bartłomiej Turek

By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *