👉 Mistrzostwo Wielkopolski Par Klubowych chłopców

👉 Brązowy medal Par Klubowych dziewcząt

👉 Brązowy Medal Mai Żwawiak

👉 Brązowy Medal Marcina Żwawiaka

👉Awanse Mai i Marcina Żwawiak na Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w Olkuszu

Dzisiaj w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Żaków. Na zawody awans uzyskało 6 naszych zawodników, ale na turniej udała się 5.
Na wstępie warto zaznaczyć, że wielkopolska kategoria żaków pod względem wyników wypada najlepiej z pozostałych w Polsce. Nasze województwo posiada, aż 7 limitów imiennych, a w ogólnopolskim rankingu żaków Hubert Kwieciński z Klub Tenisa Stołowego “Wicher” Lisiec Wielki zajmuje 1 miejsce, a wśród żaczek Aleksandra Nawrocka z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – tenis stołowy 3
Mimo silnej obsady nasi młodzi tenisiści spisali się rewelacyjnie!
Marcin oraz Maja Żwawiak w świetnym stylu wygrali turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski pokonując po drodze wielu świetnych zawodników z którymi do tej pory nie odnieśli zwycięstwa.

W drugiej fazie mierzyli się z zawodnikami, którzy posiadają limity i grają tylko o medale. Maja wygrała 3 z 5 meczów pokonując m.in 11 i 32 zawodniczkę w rankingu ogólnopolskim.
Marcin z 4 meczów wygrał dwa, pokonując 28 ,,rakietę” kraju. Oboje ukończyli zawody na 3 miejscu i uzyskali awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Olkuszu.

Pozostali zawodnicy również zagrali dobre zawody.

7 miejsce zajął Karol Filoda

9 miejsce zajęła Lena Żwawiak

13 miejsce zajął Szymon Kościółek

W drugiej fazie turnieju odbył się turniej deblowy par klubowych.
Nasi chłopcy w składzie Marcin Żwawiak oraz Karol Filoda okazali się najlepsi i ostatecznie zostali Mistrzami Wielkopolski Żaków na rok 2021/2022
W kategorii żaczek siostry Żwawiak zagrały dobrze, ale w kluczowych momentach zabrakło doświadczenia i zimnej krwi. Ostatecznie nasze tenisistki zajęły wspaniałe 3 miejsce.