Hala Widowiskowo – Sportowa w Lubaszu nabrała blasku, i to dosłownie, ponieważ zakończyła się wymiana przestarzałego oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED.
Zainstalowanych zostało 32 nowych lamp ledowych z podziałem na 3 sektory. Natężenie oświetlenia na hali wynosi ponad 700 lux co sprawia, że jest jedną z lepiej ,,doświetlonych” obiektów.
Oświetlenie hal sportowych powinno zapewnić odpowiednie warunki do uprawiania określonych dyscyplin sportu.
Co jest istotne w przypadku takiego oświetlenia? Przede wszystkim światło w takiej przestrzeni musi pozwalać na łatwe określenie kształtu, koloru, odległości i ruchu dla graczy jak również osób obserwujących. Odpowiedni poziom natężenia, jak najlepsza równomierność oświetlenia i brak olśnienia będą tutaj decydującymi czynnikami. Dodatkowo istotny jest kolor światła i współczynnik oddawania barwy.
Warto zwrócić uwagę, że nowe oświetlenie nie tylko pozwoli na dużą oszczędność finansową, ale pozwala na przeprowadzenie imprez sportowych na najwyższym poziomie.
Jako Klub Tenisa Stołowego w jesteśmy ogromnie wdzięczni Samorządowi Gminy Lubasz na czele z Wójtem Panem Marcinem Filodą za przeprowadzoną inwestycję. Nowe oświetlenie zdecydowanie poprawiło komfort treningu i gry. Mamy nadzieję, że przyczyni się do jeszcze lepszych wyników lubaskich sportowców!

By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *