W dniach 16-25 sierpnia w Luboniu odbywało się letnie zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików, Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców oraz czołowych utalentowanych zawodników klubów Wielkopolski.
Łącznie uczestniczyło 40 zawodników w tym trzech reprezentantów Lubasza (Maciej Wernicki, Kalina Żaczek, Angelika Nowak), a zajęcia prowadziło 6 trenerów (Tadeusz Nowak, Piotr Ciszak, Bartłomiej Turek, Dominik Krzyśka, Hubert Spychała i Janusz Kwieciński).
Szkolenie odbywało się w doskonałych warunkach w Hali LOSiR. Celem głównym zgrupowania było doskonalenie techniki prostej i złożonej oraz elementów taktyki gry. W trakcie zgrupowania, zawodnicy mieli okazję sprawdzenia się w IV Młodzieżowym Turnieju o Puchar PZTS. Rozgrywano turnieje kontrolne w grach pojedynczych i podwójnych. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd na Termy Maltańskie. Była dodatkowo możliwość korzystania z obiektów sportowych. Zakładane cele szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane, obyło się bez kontuzji, chorób itp. Mając sporo wolnego czasu na odpoczynek uczestnicząca z różnych klubów młodzież świetnie się bawiła i integrowała. Każdy obóz sportowy jest doskonałą formą uzupełniającą systematyczną pracę szkoleniową w klubach.Mamy nadzieję, że to zgrupowanie pozytywnie wpłynie na przygotowanie do nowego sezonu i wspólną integrację zawodników.

By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *