Czyli co słychać w UKS OPTIMUM Lubasz?

Witamy serdecznie w kolejnym artykule z cyklu ,,Przy Tenisowym Stole”. Mimo panującej pandemii oraz całkowitemu zamrożeniu sportu w naszym klubie wydarzyło się bardzo dużo pozytywnych rzeczy o których pragniemy Państwa poinformować. 

Treningi na 100 %

Dzięki świetnej współpracy na linii Klub – Szkoła Podstawowa – Samorząd Gminy Lubasz udało się wypracować odpowiedni plan działania powrotu do treningów.
Po ponad 80 dniach przerwy spowodowanej koronawirusem wróciliśmy do treningów z nowymi zasadami i regułami, zgodnymi z wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Aktualnie zawodnicy przygotowujący się do sezonu trenują codziennie.

Odświeżony Bus

Oprócz organizacji treningów skoncentrowaliśmy się  również na dodatkowych przygotowaniach do nowego sezonu.
Pierwsze efekt można już zobaczyć. Na naszym klubowym busie pojawiło się logo jednego z naszych sponsorów – PLASTMET Lubasz oraz nowy herb Gminy Lubasz.  

Nowa strona internetowa

Zamysł utworzenia strony internetowej towarzyszył nam bardzo długo. Wraz z dynamicznym rozwojem klubu potrzebowaliśmy strony, dzięku której moglibyśmy zamieszczać najważniejsze informacje dotyczące naszej sekcji. Początkowo chcieliśmy powierzyć to zadanie firmie zewnętrznej. Dzięki bezcennej podpowiedzi Radnego Gminy Lubasz Pana Michała Stawujaka, który jest biegły w temacie tworzenia stron udało nam się ją wykonać całkowicie własnymi siłami. Witryna nadal jest w fazie budowy, ale mimo to zapraszamy już teraz do odwiedzin – www.optimumlubasz.pl

Program Klub po raz 3

Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki rządowego programu Klub 2020. Nasz projekt został oceniony bardzo wysoko i przede wszystkim pozytywnie, dzięki czemu UKS otrzymał wsparcie w wysokości 10 000 zł, a całość projektu wyniesie blisko 15 000 zł.
Dzięki świetnej organizacji sekcji oraz wspaniałej pracy zarządu i rodziców cały wkład własny zostanie pokryty z budżetu klubowego.
Do Lubasza trafi bardzo duża ilość sprzętu sportowego m.in 2 profesjonalne stoły, blisko 1000 piłeczek plastikowych, 6 stolików sędziowskich, 5 liczydeł meczowych, 4 rakietki, kilkanaście płotków, a od września ruszy nabór najmłodszych zawodników.

Warto wspomnieć, iż w 4 edycjach udało się pozyskać pieniądze 3-krotnie.

Maciej u Wicemistrza świata

Maciej Buśko  został zaproszony na obóz sportowy przez legendę polskiego tenisa stołowego – Leszka Kucharskiego! Maciej przez blisko dwa tygodnie trenował w Górowie Iławeckim na obozie organizowanym przez legendę polskiego tenisa stołowego – Leszka Kucharskiego. Nietypowy styl obronny (długi czop) został zauważony i doceniony przez jednego z bardziej utytułowanych zawodników w Polsce na zawodach w Pile.

Maciej pełnił rolę sparingpartnera dla wielu utalentowanych zawodników z czołówki naszego kraju (m.in Natalia Bogdanowicz nr 2 młodziczek w kraju czy Artur Gromek nr 3 młodzików w kraju) Jest nam niezmiernie miło, iż nasi zawodnicy są coraz częściej dostrzegani na arenie ogólnopolskiej i w dodatku pełnią tak ważne role.
 Na obóz wraz z Maciejem wybrał się Maciej Stachowiak oraz zaprzyjaźniony z naszym klubem Aleksander Jorka, trenujący na co dzień w niemieckim ETV Hamburg.

Jedziemy na kadrę

Jeżeli jesteśmy już w temacie obozów,  to jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym powołaniu Angeliki Nowak do kadry Województwa Wielkopolskiego. Angelika aktualnie zajmuje 4 miejsce w Wielkopolsce oraz 58 w Polsce na ponad 550 sklasyfikowanych młodziczek. Warto wspomnieć, iż w obecnym sezonie Angelika awansowała na wszystkie 3 turnieje grand Prix Polski w Wałbrzychu, Brzegu Dolnym oraz Sępólnie Krajeńskim. Oprócz ,,Angi” kolejne powołanie do sztabu szkoleniowego kadry województwa otrzymał również nasz trener Bartłomiej Turek. Do Lubonia na zgrupowanie wybierają się również Maciej Wernicki oraz Kalina Żaczek.

Historyczny awans na Mistrzostwa Polski

Rewelacyjna gra w obecnym sezonie Kaliny Żaczek – wygrana w I  i II Grand Prix Wielkopolski oraz świetne występy na Grand Prix Polski – 25 miejsce w Łaziskach Górnych i 17 miejsce w Zielonej Górze przyczyniły się do historycznego awansu na Mistrzostwa Polski. Kalina zajmuje aktualnie 28 miejsce w Polsce, za które przysługuje tzw. limit imienny (32 zawodniczki awansują bezpośrednio na MP) 10 października w Grodzisku Mazowieckim po raz pierwszy reprezentant Lubasza będzie rywalizował na najważniejszej imprezie sportowej w roku.

Trener idzie naprzód

W ostatnim półroczu trener Bartłomiej ukończył kurs instruktora oraz  kurs trenera drugiej klasy tenisa stołowego. Wraz z rosnącym poziomem gry musi rosnąć poziom wiedzy prowadzącego.  Staramy się zapewnić naszym zawodnikom najwyższą jakość szkolenia.

Turniej Barażowy

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubaszu odbył się turniej barażowy o awans do III Lidze Tenisa Stołowego. Udział wzięły dwa zespoły, które w sezonie 2019/2020 zajęły 11 miejsca w grupach III Ligi północnej i południowej, oraz wicemistrzowie IV Lig z rejonu Pilskiego, Poznańskiego, Kaliskiego i Leszczyńskiego. Zawody otworzyli – Wójt Gminy Lubasz Pan Marcin Filoda wraz z  Bartłomiejem Turkiem – prezesem lubaskiego klubu. Rywalizacja stała na bardzo wysokim i równym poziomie. Wszystkie mecze były wyrównane, a o końcowym wyniku często decydowały małe detale. Po blisko 8 godzinach rywalizacji poznaliśmy ostateczne wyniki.

Grupa A
UKS Golina Wielka – KTS Jeziorak Międzychód 5:5
UKS Żaki Taczanów – KTS Jeziorak Międzychód 3:7
UKS Golina Wielka – UKS Żaki Taczanów 5:5
Kolejność:
1. KTS Jeziorak Międzychód 3 pkt
2. UKS Golina Wielka 2
3. UKS Żaki Taczanów 1

Grupa B
LZS UKS Bodzewo – Klub Active Nekla 3:7
UKS Optimum Lubasz – LZS UKS Bodzewo 7:3
UKS Optimum Lubasz – Klub Active Nekla 5:5

Kolejność:
1. UKS Optimum Lubasz 3 pkt (5:5)(19:18)
2. Klub Active Nekla 3 (5:5)(18:19)
3. LZS UKS Bodzewo 0

Finał: UKS Optimum Lubasz – KTS Jeziorak Międzychód 3:6 Mecz o 3 miejsce UKS Golina Wielka – Klub Active Nekla 6:4 Ostateczna kolejność:

1. KTS Jeziorak Międzychód awans do III Ligi
2. UKS Optimum Lubasz
3. UKS Golina Wielka
4. Klub Active Nekla
5-6. UKS Żaki Taczanów LZS UKS Bodzewo

Awans do III ligi wywalczyła drużyna KTS Jeziorak Międzychód , której serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia. Warto wspomnieć, iż zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie przez sędziego głównego Pana Romana Kaczmarka. Za zdjęcie oraz materiały filmowe serdecznie dziękujemy panu Janowi Lisajowi z Piły.

Na koniec

Już niedługo wracają rozgrywki indywidualne. Naszych zawodników czeka jeszcze sporo godzin treningowych oraz co najmniej dwa sparingi w Stargardzie oraz Sępólnie Krajeńskim. Pierwszy poważny sprawdzian odbędzie się już 16 sierpnia w Luboniu, gdzie rozegrany zostanie turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Zarząd

UKS Optimum Lubasz


By remzi90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *